پرسش و پاسخ

@Ameli_Office
سوال:

سلام آقای دکتر بیمار ام اس هستم با داروی مصرفی دیفوزل. پزشک بنده این بار به من نورتریپتلین۱۰ دادن. میخواستم بدونم این قرص چه زمانی تجویز میشه؟ و عارضه چاقی داره یا نه؟ قبلا آمی تریپتلین مصرف کردم بخاطر چاقی مجبور به قطع شدم.

@Ameli_Office
پاسخ:

✅ گاهی اوقات در درمان بیماری ام اس علاوه بر درمانهای پیشگیری از پیشرفت بیماری، بر حسب شرایط و علایم بیمار، درمانهای علامتی هم توصیه می شود. درمانهای علامتی بیشتر برای تخفیف علایم باقی مانده از حملات قبلی ام اس است. گاهی اوقات بیمار علاوه بر این بیماری ام اس، ممکن است مشکلات دیگری هم داشته باشد که نیازمند درمان باشد. مثلا بسیاری از بیماران مبتلا به ام اس از سردرد میگرنی هم رنج می برند که نیازمند درمان مستقل از بیماری ام اس است.

✅ نورتریپتیلین و آمی تریپتیلین هر دو از گروه داروهای ضد افسرگی هستند. علاوه بر درمان افسردگی، در درمان سردردهای میگرنی و تنشی، اضطراب، بی خوابی، درد و سوزش دست وپا و مشکل تکرر ادرار که در بیماری ام اس ممکن است دیده شود، مورد استفاده قرار می گیرند.

✅ نورتریپتیلین نسبت به آمیتریپتیلین خواب آوری کمتر و خشکی دهان کمتر داشته و کمتر سبب افزایش اشتها می شود.

www.t.me/Ameli_Office    کانال تلگرام مطب دکتر جواد عاملی

@DrAmeli             راه ارسال سوال

مشخصات

آخرین جستجو ها