پرسش و پاسخ

@Ameli_Office
سوال:

سلام خسته نباشید من ۴۳ سال دارم . دوازده ساله ام اس دارم . دوسال اول آزارام استفاده کردم. بعد بنا به تشخیص دکترم  نزدیک یازده ساله سینووکس میزنم فقط دوسال پیش یه حمله داشتم که اونم بخاطر استرس کنکور پسرم بود که با پالس تراپی رفع شد. میخواستم ببینم استفاده طولانی مدت سینووکس مشکلی نداره چون همون دوسال پیش دکترم نظرشون رو تغییر دارو بود که فینگلومید بشه من قبول نکردم وسینووکس رو ادامه دادم وسوال دومم اینه که احساس میکنم اعصبام حساس شدن وقتی فشار میاد به هر قسمت بدنم احساس درد شدید دارم این علایم میشه بخاطر استفاده طولانی مدت از سینووکس باشه اگر هست باید داروم رو عوض کنم یا با درد کنار بیام.

@Ameli_Office
پاسخ:

✅ حدود ۲۰ سال از معرفی آوونکس می گذرد و دیده شده که مصرف طولانی مدت دارو نه تنها دارو عارضه جدی نداشته است بلکه تاثیر دارو در پیشگیری از حمله و پیشروی ثانویه قابل ملاحظه است. لذا اگر با مصرف دارو پلاک جدید و یا حمله و علامت جدید رخ ندهد، بهتر است دارو ادامه یابد.

✅ درد بدن ناشی از دارو معمولا تا ۲۴ ساعت بعد تزریق از بین می رود و با مسکن هم رفع می شود. درد بدن ممکن است ناشی از خود بیماری ام اس و یا مشکلات دیگر مثل کمبود ویتامین د، مشکلات مفصلی و استخوانی باشد. در این موارد بر حسب علت باید درمان انجام شود.  

www.t.me/Ameli_Office    کانال تلگرام مطب دکتر جواد عاملی

@DrAmeli             راه ارسال سوال

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها