پرسش و پاسخ

@Ameli_Office
پرسش:

سه ساله که بیماری ام اس دارم و آمپول سینووکس مصرف میکنم. بخاطر برخی مشکلات الان سه ماهی میشه که دارویم را مصرف نمیکنم. اولین علت این است که آمپول سینووکس خیلی افسرده‌ام کرده است. الان میخوام آمپولم را بزنم بعد از مدتی که آمپولی نزدم.  واقعیتش میترسم خواستم بدونم دارومو مصرف کنم مشکلی پیش نیاد؟

@Ameli_Office
پاسخ:

✅ افسردگی از اختلالات شایع روانشناختی است که در بسیاری از افراد به درجات مختلف می تواند دیده شود. ابتلای به بیماری ام اس می تواند در تشدید و یا بروز افسردگی نقش داشته باشد. وجود افسردگی سبب تشدید بیماری می شود و لازم بطور جداگانه مورد توجه قرارگیرد و درمان شود.

✅ از طرفی، افسردگی جزء عوارض احتمالی سینووکس و سایر اینترفرونها نیز می باشد. کسانیکه قبلاً مبتلا به افسردگی بوده‌اند، با شروع اینترفرونها ممکن است دچار تشدید  افسردگی شوند. در این موارد نیز باید افسردگی با استفاده از داروهای مناسب و روان‌درمانی، درمان شود.

✅ در صورت عدم بهبودی افسردگی با درمانهای دارویی و یا ترس از عود افسردگی با شروع سینووکس، می توان از داروهای جایگزین مثل کوپامر (سینومر) و یا داروهای خوراکی مثل دی متیل فومارات (دیفوزل، زادیوا) و یا تری فلونامید (تبازیو) کمک گرفت.

www.t.me/Ameli_Office    کانال تلگرام مطب دکتر جواد عاملی

@DrAmeli             راه ارسال سوال

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها